مجموعه داستان «طوبا» به قلم بانوان داستان‌نویسان زنجان چهارمین اثر مکتوب حوزه هنری زنجان است که در تیر ماه سال ۱۴۰۱ چاپ و منتشر شد.
کد خبر: ۱۰۵۳۷۷۳
تاریخ انتشار: ۰۹ تير ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۹ 30 June 2022

به گزارش تابناک زنجان، مجموعه داستان «طوبا» ۱۷ اثر از آثار بانوان داستان‌نویس زنجانی است که طی انتشار فراخوان واحد آفرینش‌های ادبی حوزه هنری زنجان توسط نویسنده جوان و فعال استان مریم بیات‌تبار گردآوری شده و به همت حوزه هنری استان زنجان با شمارگان ۵۰۰ نسخه در ۱۵۸ صفحه و در قطع رقعی توسط انتشارات قلم مهر چاپ و منتشر شده است.

حوزه هنری استان زنجان از سال‌های گذشته با برگزاری دوره‌های تخصصی آموزشی داستان‌نویسی و خوانش داستان نسبت به جذب و استعدادیابی علاقمندان به این شاخه هنری اقدامات مثمرثمری داشته است که با مرور زمان و با چاپ و انتشار آثار داستان‎‌نویسان مشارکت کننده در کارگاه‌ها شاهد ثمردهی برگزاری این دوره‌ها است.

کتاب «طوبا» مجموعه آثار بانوان داستان‎نویس زنجانی؛ مریم تاراسی (دوراهی دره دراز)، حدیث محمودی (چشم‌هایی که توی قاب خندیدند)، فاطمه قشمی (طوبا)، زهره میرعیسی‌خانی (خدا عوضتان بدهد)، پریا دوستی (تَلخاب)، مریم بیات‌تبار (ننه‌رضا)، مرحومه سیده مریم بازرگانی (نزدیک‌تر از سایه)، معصومه دین‌محمدی (لیلی نام دیگر خردل است)، سیده‌الهه موسوی (تارهای خاکستری)، لیلا دوستی‌فرد (جهنم دست‌ساز)، نگین محمدی (قلمه)، زهرا محمدی (آسمان مرداب)، زهرا نعمتی (دالامپر)، لیلا امینی (آبادیس)، پریسا کرمی (رازخانه احمدخان)، زهرا باقری (واله)، المیرا خفنی (نیمه تاریک) است که آثارشان در این مجموعه منتشر شده است.

گفتنی است؛ در آئین گرامیداشت روز قلم که در روز دوشنبه ۱۳ تیرماه ۱۴۰۱ در محل سالن سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی استان زنجان برگزار خواهد شد، از این کتاب نیز رونمایی به عمل می‌آید.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار