مدیرعامل شرکت پگاه زنجان به راه‌اندازی تصفیه‌خانه این شرکت با اعتبار 4.5 میلیارد تومان در هفته گذشته اشاره کرد و گفت: این شرکت جزو صنایع تهدیدآمیز برای سلامت محسوب نمی‌شود.
کد خبر: ۱۱۲۴۶۶۹
تاریخ انتشار: ۱۳ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۷:۰۳ 04 September 2023

به گزارش تابناک زنجان و به نقل از خبرگزاری فارس، محمد حسین عباسی، مدیرعامل شرکت پگاه زنجان در نشست خبری با خبرنگاران با تاکید بر تعهد این شرکت به مسؤولیت‌های اجتماعی در حوزه‌های مختلف از جمله مسائل محیط زیست اظهار کرد: این شرکت برای حل مشکل محیط زیستی ۴.۵ میلیارد تومان هزینه کرده است که یکی از کاربرد‌های آن رفع بوی بد منتشر در محیط اطراف با راه‌اندازی تصفیه‌خانه مجهز با استفاده از مشاوره‌های کارشناسی در چند لایه است.

مدیرعامل شرکت پگاه زنجان اشتغال پگاه زنجان را ۲۲۰ نفر اعلام و تصریح کرد: با افتتاح ۲۵ خط تولید جدید در هفته گذشته، جذب ۴۰ نیروی جدید در بخش‌های مختلف در آبان‌ماه از طریق آزمون داخلی و تخصصی انجام خواهد شد، ضمن این شرکت ۵۰ نیرو در بخش توزیع و فروش و از طرفی اشتغال غیرمستقیم هم دارد که ارزش افزوده قابل توجهی را برای استان ایجاد می‌کند.

وی با تاکید بر اینکه این شرکت در ابتدای تاسیس در سال ۶۴ چند کیلومتر با شهر فاصله داشته و اکنون در داخل بافت مسکونی شهر قرار گرفته است، ادامه داد: موضوع جابه‌جایی این شرکت به بیرون از شهر مطرح و در دست بررسی است که تحقق آن نیازمند همکاری و موافقت بسیاری از ارگان‌ها و نهاد‌ها است که صنایع شیر ایران زیرمجموعه صندوق بازنشستگی است که زیر نظر وزارت رفاه قرار دارد.

عباسی با بیان اینکه این شرکت بعد از بازدید‌های انجام شده توسط کارشناسان مربوطه و به دلیل اقدامات انجام شده در امور مربوطه، در مجموعه شرکت‌های دانش‌بنیان قرار گرفته است، افزود: با اقدامات انجام شده در این بخش، انواع محصولات برپایه آب ماست توسط این شرکت روانه بازار خواهد شد.

مدیرعامل شرکت پگاه زنجان فعال شدن تصفیه‌خانه شرکت پگاه زنجان را یادآور شد و گفت: نیرو‌های تصفیه‌خانه شرکت به صورت سه شیفت در کنار تجهیزات فراهم شده فعال هستند، ضمن اینکه ۴۰ درصد از فضای این شرکت به فضای سبز اختصاص یافته است.

عباسی در پاسخ به سوال فارس در مورد میزان شیر مصرفی و تعداد اقلام تولیدی در این شرکت گفت: خرید روزانه این شرکت ۱۳۰ تن شیر از داخل استان برای تولید ۹۶ قلم کالا بر اساس نیاز‌های مصرف کنندگان است، ضمن این شرکت ۲۰ درصد از محصولات خود را به کشور‌های عراق، آذربایجان، کویت و قطر صادر می‌کند.

مدیرعامل شرکت پگاه زنجان با تاکید بر اینکه شرکت پگاه زنجان در حال حاضر جزو صنایع تهدیدآمیز برای سلامت مردم نیست، ادامه داد: تصفیه‌خانه این شرکت مورد تایید کارشناسان محیط زیست است، ضمن اینکه در آب خروجی این شرکت انواع ماهی‌ها نگهداری می‌شود.

وی به پایین بودن سرانه مصرف لبنیات در ایران اذعان کرد و افزود: تولید انواع محصولات تعزیراتی شامل شیر نایلونی، شیر پاستوریزه، پنیر و ماست لیوانی و دبه‌ای در این شرکت انجام می‌شود که بعد از اصلاح قیمت‌ها در نهاد‌ها و حذف یارانه‌ها در حال حاضر جزو محصولات زیان‌ده هستند و باید توسط دولت مورد حمایت قرار گیرند.

برچسب ها: زنجان
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار