همزمان با فرارسیدن دهه آخر ماه صفر و ایام رحلت نبی مکرم اسلام حضرت محمد مصطفی(ص)، و شهادت کریم اهل بیت امام حسن مجتبی(ع) و امام رئوف حضرت علی بن موسی الرضا(ع)، صدا و سیمای استان زنجان ویژه برنامه‌های مختلفی را برای این ایام تدارک دیده است.
کد خبر: ۱۱۲۶۲۵۲
تاریخ انتشار: ۲۲ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۷:۰۵ 13 September 2023

به گزارش تابناک زنجان، همزمان با فرارسیدن دهه آخر ماه صفر و ایام رحلت نبی مکرم اسلام حضرت محمد مصطفی (ص)، و شهادت کریم اهل بیت امام حسن مجتبی (ع) و امام رئوف حضرت علی بن موسی الرضا (ع)، صدا و سیمای استان زنجان ویژه برنامه‌های مختلفی را برای این ایام تدارک دیده است.

شبکه اشراق طبق هماهنگی‌های بعمل آمده، در سه ویژه برنامه «گوروش» از ساعت ۲۱مورخه ۲۳ تا ۲۵ شهریورماه بمدت ۵۵ دقیقه با حضور کارشناسان و صاحبنظران حوزه و دانشگاه، مادحین و شاعرین به بررسی ابعاد مختلف فردی و اجتماعی رسول مکرم اسلام (ص)، رویداد‌های منجر به شهادت امام حسن مجتبی (ع) و سیره معنوی علی بن موسی الرضا (ع) می‌پردازد.

سایر برنامه‌های روتین شبکه اشراق هم به فراخور ماموریت بصورت آیتم‌های ویژه به مناسبت‌های پایانی ماه صفر خواهند پرداخت.

شبکه استانی صدا در سه ویژه برنامه با عنوان مصباح که از ساعت ۲۱ مورخه ۲۳ تا ۲۵ شهریورماه بمدت ۵۵ دقیقه بصورت زنده با آیتم‌های متنوع و مختلف مانند؛ نمایش موضوعی، قصه‌های ترکیبی - نمایشی، سخنرانی و بخش کارشناسی میهمان شنوندگان خواهد بود.

همچنین ویژه برنامه شب‌های ایران از ساعت۲۴ و ۳۰ چهارشنبه ۲۲ شهریورماه از شبکه استانی صدای مرکز زنجان پخش و همزمان از تمام شبکه‌های استانی صدا قابل دریافت خواهد بود.

پخش سریال رادیویی مبشرین صبح با موضوع مرور بر رویداد‌های دوران رسالت حضرت پیامبر از تاریخ ۱۸ تا ۲۲شهریورماه هر شب از ساعت ۲۳ و ۳۰ برنامه زنده روایت زیبایی از ساعت ۹صبح روز جمعه ۲۴ شهریور بمدت ۱۱۵ دقیقه، پخش مستند‌های تولیدی با موضوع زیارت حضرت علی بن موسی الرضا (ع)، پخش ویژه برنامه‌هایی مانند قیزیل ایوان، غم مرثیه سی، غریب لر آقاسی، آیتم‌هایی متنوع با موضوع شهادت امام رضا (ع) و رحلت شهادت گونه پیامبر اکرم (ص)، پخش زیارت نامه‌ها، ادعیه، عزاداری و سخنرانی‌های مورد درخواست و علاقه مخاطبان، پخش جدیدترین مداحی‌های آذری و طراحی ویژه «مسابقه» ۰۲۴ مناسبت‌های دهه آخر صفر از دیگر پیش بینی‌های معاونت صدا خواهد بود.

معاونت اطلاعات و اخبار هم با تولید گزارش‌های ویژه خبری، گزارش بچه‌های محله امام رضا، گزارش ویژه از ۳۰ روستای استان، پوشش مراسم عزاداری روز‌های آخر ماه صفر از شهر‌های مختلف استان و ارسال اخبار مکتوب و مصور به خبرگزاری صدا و سیما حال و هوای مردم استان را در روز‌های آخر ماه صفر به سمع و نظر مخاطبان بخش‌های خبری می‌رساند.

معاونت فضای مجازی مرکز هم با تولید اینفوگرافیک و پوستر در مورد مناسبت‌های شهادت امام رضا (ع)، امام حسن (ع) و رحلت پیامبر اعظم، تقطیع و باز نشر عزاداری‌ها و مداحی‌های مرتبط با این ایام، تقطیع و بازنشر عزاداری‌ها و مداحی‌های مرتبط با این ایام، بهره‌گیری از ظرفیت برنامه‌های آرشیوی و سخنرانی‌های برجسته و بازنشر تولیدات سیما و صدا در خصوص ایام پایانی ماه صفرهمراه مخاطبان فضای مجازی خواهد بود.

برچسب ها: زنجان
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار