رئیس اداره کالای اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان گفت: با هدف ساماندهی حمل و نقل کالا، دریافت بارنامه برای تردد وانت‌بارها در محورهای برون‌شهری الزامی است.
کد خبر: ۱۱۲۶۶۳۷
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۹:۰۳ 16 September 2023

به گزارش تابناک زنجان، غلامرضا کرمی، رئیس اداره کالای اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: به منظور اجرایی قوانین و مقررات حمل و نقل کالا و ساماندهی وانت‌بارها، جابه‌جایی بار در جاده توسط وانت‌بار‌ها با دریافت بارنامه انجام می‌شود.

رئیس اداره کالای اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان افزود: در حال حاضر، وظیفه سامان‌دهی وانت‌بار‌ها برای حمل بار در جاده‌ها به راهداری و حمل و نقل جاده‌ای واگذار شده که تاکنون ۲ هزار وانت‌بار از طریق صدور کارت هوشمند ساماندهی شده است.

وی تصریح کرد: اگر قرار باشد وانت‌بار‌ها در محور‌های برون‌شهری اقدام به حمل بار کنند، باید نسبت به دریافت بارنامه الکترونیکی شرکت‌های حمل و نقل جاده‌ای و یا ادارات راهداری و حمل و نقل جاده‌ای اقدام کنند.

کرمی با بیان این مطلب که عامل وقوع بیش از ۱۰ درصد تصادفات جاده‌ای منجر به فوت، وانت‌بار‌ها هستند، افزود: صدور بارنامه برای تردد وانت‌بار‌ها و ملزم شدن به دریافت معاینه فنی می‌تواند در کاهش تلفات تصادفات جاده‌ای و افزایش ضریب ایمنی تردد وانت‌بار‌ها تاثیرگذار باشد.

رئیس اداره کالای اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان ادامه داد: در راستای ساماندهی وانت‌بار‌ها که امری ضروری است، سعی کرده‌ایم با در نظر گرفتن حداقل هزینه‌ها و مدارک، شرایط تسهیل شود.

وی اضافه کرد: در حال حاضر همه شرکت‌های حمل و نقل دارای مجوز این امکان را دارند تا در راستای سهولت دسترسی ناوگان وانتی، بارنامه صادر کنند.

کرمی افزود: تاکنون چند متقاضی دریافت مجوز اختصاصی شرکت حمل و نقل سبک برای وانت‌بار‌ها تقاضای خود را ارائه کرده‌اند و در مرحله طی تشریفات جبرای اخذ پروانه فعالیت شرکت حمل و نقل ویژه وانت‌بار هستند.

برچسب ها: تابناک زنجان
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار