جانشین معاون هماهنگ کننده فراجا قرار نگرفتن یک وجب از خاک کشور در دست دشمن را یکی از افتخارات هشت سال دفاع مقدس دانست و گفت: مسأله بعدی این است که دنیا به توانمندی‌های ملت ایران پی‌برده است.
کد خبر: ۱۱۲۷۶۶۱
تاریخ انتشار: ۳۱ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۸:۰۲ 22 September 2023

به گزارش تابناک زنجان، سردار سرتیپ محمد شرفی، جانشین معاون هماهنگ کننده فراجا در مراسم رژه نیرو‌های مسلح استان زنجان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس با بیان اینکه انقلاب اسلامی در اوج جنگ سرد بین دو ابر قدرت شرق و غرب که در آن دوران یک جبهه قدرتمندی را ایجاد کرده بودند قرار گرفته بود، اظهار داشت: بعد از اضمحلال نظام فاسد ستمشاهی که در ۲۲ بهمن سال ۵۷ اتفاق افتاد تمام ساختار‌های نظام جمهوری اسلامی ایران از جمله ساختار‌های سیاسی، فرهنگی و اعتقادی نسبت به سال‌های گذشته از تحولات عجیبی برخوردار شد.

جانشین معاون هماهنگ کننده فراجا با بیان این مطلب که در منطقه یک موازنه‌ای تحت عنوان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران که همه منافع استکبار و نظام سلطه را در این منطقه به خطر انداخت، تصریح کرد: دشمن به هر نحوی همه تلاش خود را به کار می‌گرفت تا نظام نوپای جمهوری اسلامی ایرا قوت نگیرد، به همین دلیل با متوسل شدن به همه تفاله‌های رژیم گذشته و با ایجاد ناامنی در برخی از شهر‌های ایران از جمله خوزستان، تهران، کردستان، سیستان بلوچستان و... سعی در تضعیف این نظام را داشت.

وی با بیان اینکه وقتی دشمن متوجه این شد که نظام جمهوری اسلامی با هدایت‌های امام (ره) باشتاب رو به جلو حرکت می‌کند، اقدام به حذف بسیاری از علمای تاثیرگذار در انقلاب اسلامی کرد، گفت: دشمن هر کاری که از دستش برای تضعیف نظام بر می‌آمد می‌کرد، اما در یک جمع‌بندی به این نتیجه رسید که به ایران حمله کند.

سردار شرفی با اشاره به اینکه دشمن در ابتدا با استفاده از بیش ۳۰۰ هواپیما به ایران حمله و همه فرودگاه‌های کشورمان را بمباران کرد، افزود: دشمن ۱۵ هزار کیلومتر از خاک ایران را تصرف کرد و این در حالی اتفاق افتاد که شرایط کاملا نابرابر بود.

جانشین معاون هماهنگ کننده فراجا با بیان اینکه با راهبری‌های امام (ره) و با تشکیل بسیج و ارتش ۲۰ میلیونی شرایط در ایران متفاوت شد، افزود: در این راستا طرح‌های مختلفی عملیاتی و تدوین شد و شاهد موفقیت‌های در جبهه‌های مختلف بودیم.

وی با اشاره به اینکه هر چند که جبهه‌ها تبدیل به قربانگاه بهترین جوانان شدند، اما مردم ایران با همه قوا دفاع کردند و اجازه ندادند حتی یک وجه از خاک کشور در دست دشمن قرار بگیرد، گفت: این دستاورد یکی از افتخارات نظام جمهوری اسلامی ایران بود.

سردار شرفی با بیان اینکه ملت ایران این را به همه دنیا مخابره کردند که می‌شود با تکیه بر اعتقاد و باور‌های دینی و اسلامی بر دشمن را غلبه کرد، ادامه داد: مسأله بعدی این است که دنیا به توانمندی‌های ملت ایران پی‌برده است، مردمی که با همه خلاقیت‌های و نبوغ پای همه مشکلات ناشی از تحریم‌های ظالمانه ایستاده اند.
منبع/فارس

برچسب ها: زنجان
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار