کد خبر: ۳۷۸۰۰۵
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۵ - ۰۱:۳۸ 15 February 2017
لافاصله پس از اتمام پیش فروش ساندرو استپ وی اتوماتیک که سایتش یک ساعته بسته شد و دست خیلی از مردم به آن نرسید، تبلیغات رنگانگ خرید و فروش حواله این خودرو در بازار آغاز شده است.
به گزارش تسنیم، این روزها بازار خرید و فروش خودروی "ساندرو استپ وی" بسیار داغ است و همین امر باعث شده تا همچنان این خودرو اختلاف قیمتی 8 میلیون تومانی را در بازار نسبت به قیمت کارخانه داشته است .
شرکت سایپا برای تأمین نیاز بازار چندین بار اقدام به پیش فروش این خودرو کرده است به نحوی که در آخرین دور فروش ساندرو استپ وی که دو روز پیش به اتمام رسید ظرف کمتر از یک ساعت 5500 خودرو به فروش رسید اما ابهامات این طرح های پیش فروش بنا به قول نمایندگی و فعالان بازار خودرو بسیار است زیرا به محض آغاز پیش  فروش ها حواله های این خودرو در بازار سرازیر شده و با قیمت های مختلف مورد معامله قرار می گیرد.
البته ایرادات پیش فروش ساندرو باعث شده بود تا شورای رقابت چند ماه پیش به سایپا اعلام کند که در روند پیش فروش مقررات و مدیریت لازم را انجام دهد اما گویا هنوز این مشکلات برطرف نشده است. در حال حاضر دو روز از پایان پیش فروش ساندرو استپ وی توسط این شرکت می گذرد و فروش حواله های سال 96 این خودرو با تحویل خرداد و تیر ماه 96 در بازار رونق پیدا کرده است.
در یکی از این تبلیغات اعلام شده که حواله خودروی ساندرواستپ وی اتوماتیک با قیمت 29 میلیون تومان تحویل تیرماه 96 به فروش می رسد که مشتری باید در زمان تحویل 24 میلیون دیگر پرداخت و در نهایت خودرو را بنا به اذعان آنها با قیمت 53 میلیون تومان خریداری کند. در این تبلیغات به اختلاف قیمت این خودرو در بازار اشاره شده که مشتریان با خرید این حواله ها می توانند سرمایه گذاری خوبی را انجام دهند.
در تبلیغ دیگری زمان تحویل ساندرواستپ وی اتوماتیک اردیبهشت 96 اعلام شده که مشتری باید 30 میلیون حواله را خریداری و در زمان تحویل 25 میلیون و 500 هزار تومان دیگر بدهد که در نهایت این خودرویبرای آنها 55 میلیون و 500 هزار تومان تمام می شود.
برخی از فروشندگان خودرو معتقدند این حواله را خود نمایندگی ها فروش خودرو به طرق مختلف خریداری و از طریق این تبلیغات و اختلاف قیمت بازار تا کارخانه  در صدد کسب سود بسیار هستند که در این میان نبود نظارت بخش های متولی بسیار کم رنگ است این در حالی است که قرار بود برای رعایت حقوق مصرف کنندگان و کاهش شکاف قیمتی در بازار اقدامات لازم در سطح بازار از سوی مسئولان مربوطه انجام شود.
 در حال حاضر قیمت کارخانه ساندرو استپ وی اتوماتیک 52میلیون و 550 هزار تومان است اما در بازار با قیمت 63 میلیون به فروش می رسد. همچنین مدل دنده ای این خودرو هم در کارخانه 46 میلیون و 550 هزار تومان و در بازار 54 میلیون تومان است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: