امام جمعه قیدار مطرح کرد
نامزد ریاست جمهوری در ایام انتخابات طبیعی است از طرف برخی گروه ‏ها و جناح ‏های سیاسی مورد حمایت قرار می گیرد اما وقتی آن نامزد مورد انتخاب مردم قرار گرفت رئیس جمهور منتخب مردم می شود نه رئیس جمهور گروه و حزب خاص این دو قطبی سازی ها درست نیست که مردم را تقسیم کنیم به کسانی که به رئیس جمهور منتخب رای دادند و کسانی که رای ندادند.
کد خبر: ۴۶۳۹۱۴
تاریخ انتشار: ۳۰ تير ۱۳۹۶ - ۱۷:۴۸ 21 July 2017
حجت الاسلام سید علی موسوی در خطبه های نماز جمعه شهر قیدار با اشاره به در پیش رو بودن مراسم تنفیذ و تحلیف رییس جمهور دولت دوازدهم و معرفی اعضای کابینه جدید به مجلس، بعد از تأیید صحت انتخابات طبق قانون اساسی نوبت به مراسم تنفیذ و تحلیف رییس جمهوری و معرفی اعضای کابینه جدید به مجلس شورای اسلامی برای تعیین اعضای دولت دوازدهم می رسد. آنچه در این مرحله کار را با مشکل مواجه می سازد  و رییس جمهور منتخب را تحت فشار قرار می دهد سهم خواهی های برخی جناح هاست.

وی ادامه داد: نامزد ریاست جمهوری در ایام انتخابات طبیعی است از طرف برخی گروه ‏ها و جناح ‏های سیاسی مورد حمایت قرار می گیرد اما وقتی آن نامزد مورد انتخاب مردم قرار گرفت رئیس جمهور منتخب مردم می شود نه رئیس جمهور گروه و حزب خاص این دو قطبی سازی ها درست نیست که مردم را تقسیم کنیم به کسانی که به رئیس جمهور منتخب رای دادند و کسانی که رای ندادند.

موسوی افزود: بنابراین در به‏ کارگیری وزراء، شاخص‏ های مدیریتی، کارآمدی و شایسته‏ سالاری باید مد نظر قرار بگیرد. به قول آقای محمد هاشمی دولت شرکت سهامی نیست که کسی از آن سهم ‏خواهی کند و مناسب فضای اسلامی کشورمان نیست.

امام جمعه قیدار گفت: در اوائل، بعد از پیروزی انقلاب اسلامی بسیاری از نیروهای انقلابی، کارآمد و شایسته از پذیرش مسؤولیت طفره می‏رفتند و هر کس که به او مراجعه می‏ شد، فرد دیگری را که از خود شایسته ‏تر می‏دانست، برای انجام آن مسؤولیت معرفی‏ می‏کرد. برخی در این‏روزها برای انتخاب شدن خود یا هم گروهی های خود، مسابقه می دهند این به نوعی فاصله گرفتن از انقلاب و روحیه انقلابی است.

موسوی با بیان اینکه رییس جمهور در ایام تبلیغات انتخابات وعده های زیادی به مردم دادند برای تحقق این وعده ها لازم است در کابینه از مدیران جهادی و انقلابی به‏کار گرفته شوند و از مدیران خسته، و پیر خودداری شود، گفت: باید تلاش شود در انتخاب وزرا با صرف‏نظر از گرایش‏های جناحی و گروهی و سهم‏خواهی، معیارهایی همچون، دینداری، تعهد، تخصص، تجربه وکارآمدی، شجاعت و دشمن‏شناسی مورد توجه قرار گیرد.‏

وی ادامه داد: یکی از وعده های آقای روحانی در تبلیغات انتخاباتی این بود که سن وزرا در دولت بعدی کاهش یابد. امیدواریم با توجه به این که کشورمان دارای بالاترین استعدادهای جوان در جهان است این مهم تحقق یابد.
منبع: مهر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: