زنجان - کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی استان زنجان گفت: براساس پیش بینی کارشناسان دمای هوای این استان در 48ساعت آینده تا هشت درجه گرمتر خواهد شد.
کد خبر: ۷۳۸۵۴۳
تاریخ انتشار: ۰۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۹ 27 April 2019

حسین سلطانی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: وضعیت جوی امروز زنجان صاف تا قسمتی ابری است و بعد از ظهر احتمال بارش های ضعیف پراکنده همراه وزش باد وجود دارد.
وی خاطرنشان کرد: دمای هوای ابهر در 24 ساعت گذشته با منفی یک درجه به عنوان سردترین و همچنین آببر با 19 درجه گرمترین شهر زنجان ثبت گردیده است.
کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی استان زنجان با بیان اینکه سامانه بارشی قوی تا انتهای هفته وارد زنجان نخواهد شد، اظهار داشت: دمای کنونی شهر زنجان 6 درجه است که طی روز این دما روند افزایشی داشته و همچنین نسبت به دیروز تا سه درجه افزایش نشان می دهد.
وی تاکید کرد: با توجه به تغییر ناگهانی و لحظه ای وضعیت جوی در فصل بهار پیشنهاد می شود، کشاورزان نکات مهم کارشناسان در حفظ محصولات از سرمازدگی را رعایت کرده تا خسارتی به محصولاتشان وارد نشود.
به گزارش ایرنا، هم اکنون این اداره کل 60 ایستگاه هواشناسی در استان دارد که از این تعداد 30 ایستگاه بصورت خودکار اطلاعات مورد نیاز را جمع آوری می کند.
بر اساس آمار، میزان بارندگی ها در استان زنجان طی سال آبی جاری 373 میلی متر ثبت شده است.
میزان بارش ها در استان قابل توجه و چشمگیر بوده و افزایش زیادی نسبت به مدت مشابه خود در دراز مدت و سال گذشته داشته است.
در این مدت میزان بارندگی ها نسبت به مدت مشابه سال قبل با میزان 211 میلی متر، 76.6 درصد افزایش دارد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: