رئیس پلیس فتا استان گفت : فردی که در شبکه اجتماعی با تبلیغ پذیرش در دانشگاههای معتبر و صدور مدارک تحصیلی جعلی فعالیت و میلیاردی کلاهبرداری کرده بود توسط پلیس فتا زنجان شناسایی و دستگیر شد.
کد خبر: ۷۵۸۸۴۱
تاریخ انتشار: ۱۱ تير ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۵ 02 July 2019
سرهنگ محمدعلی آدینه لو رئیس پلیس فتا استان در تشریح این خبر اظهار داشت: احدی از شهروندان به پلیس فتا زنجان مراجعه و از یک کلاهبرداری اعلام شکایت کرد.

وی به ماموران گفت: در یکی از شبکه‌های اجتماعی با کانالی آشنا شدم که این کانال با ۶ هزار عضو تبلغ پذیرش در دانشگاه‌های معتبر و صدور مدارک تحصیلی عالی را می‌کرد.

سرهنگ آدینه لو افزود: من فریب تبلیغات این کانال را خوردم و مبلغ ۲۴۰ میلیون ریال به حسابی گرداننده کانال واریز کردم که پس از واریز پول، دیگر پاسخگو تلفن همراه معرفی نشد.

رئیس پلیس فتا زنجان تصریح کرد:ماموران در تحقیقات خود دریافتند که گرداننده این کانال مالباختگان خود را با ترفند اینکه وی دستگیر شده است از ادامه و پیگیری شکایتشان منصرف می‌کرد.

وی با اشاره به اینکه شناسایی و دستگیری متهم به صورت ویژه در دستور کارشناسان پلیس فتا زنجان قرار گرفت گفت: با اقدامات فنی و شگرد‌های خاص پلیسی متهم در یکی از استان‌های هم‌جوار شناسایی و با اخذ دستور قضایی دستگیر و به پلیس فتا زنجان منقل شد.

این مقام مسئول با بیان اینکه متهم از این طریق در مدت دو ماه سه میلیارد ریال تراکنش بانکی داشته است گفت:متهم به منظور عدم شناسایی از کارت عابر بانک دیگران برای تراکنش‌های بانکی استفاده می‌کرد.

سرهنگ ادینه لو افزود: متهم در بازجویی‌های صورت گرفته به کلاهبرداری بدین شیوه اعتراف و از وی ۴ کارت عابر بانک اجاره‌ای کشف شد.

سرهنگ آدینه لو بابیان اینکه تحقیقات در این زمینه همچنان ادامه دارد گفت: شهروندان فریب تبلیغات این چنینی را در شبکه‌های اجتماعی نخورده و از واریز هرگونه وجه به حساب دیگران بدون اطمینان خوداری کنند.

رئیس پلیس فتا زنجان در ادامه از شهروندان خواست تا در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک، آن را از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی (۱۱۰) و یا وب سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش کنند.
 
انتهای پیام/ن
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: