رئیس اتاق بازرگانی زنجان گفت: دفتر تجاری اتاق در شهر دوشنبه تاجیکستان با همکاری اتاق بازرگانی مشترک ایران و تاجیکستان ذیل برنامه‌های نقشه راه تجارت خارجی استان زنجان راه‌اندازی شده است.
کد خبر: ۹۳۲۰۴۸
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۴ 13 January 2021

علی یگانه فرد، ظهر امروز در جمع خبرنگاران، با اشاره به پیگیری و عملیاتی کردن برنامه‌های سال‌جاری اتاق بازرگانی زنجان در حوزه‌های مختلف، اظهار کرد: این برنامه‌ها در بخش‌های مختلفی پیگیری شد که از آن جمله و از اصلی ترین برنامه‌ها می‌توان به نقشه راه تجارت خارجی استان اشاره کرد که مورد استقبال از سوی مسؤولان قرار گرفته است.

رئیس اتاق بازرگانی زنجان با بیان اینکه اقدامات و کارهای مربوط به تهیه و تدوین نقشه راه تجارت خارجی استان زنجان از سال ۱۳۹۸ آغاز و پس از چندین ماه کار کارشناسی، تیرماه امسال در کارگروه توسعه صادرات از سوی استاندار زنجان تصویب شد، ابراز کرد: پس از تصویب این طرح در استان، نقشه راه وارد فاز اجرایی و عملیاتی شد.

وی با بیان اینکه توسعه صادرات محصولات مختلف تولیدی استان زنجان نیازمند همکاری همه مدیران و دستگاه‌ها و نهادهای اجرایی است، تصریح کرد: یکی از موارد مهم تحقق برنامه نقشه راه تجارت خارجی استان زنجان معرفی ظرفیت‌های تولیدی و صادراتی استان است.

یگانه‌فرد با بیان اینکه در همین راستا اتاق بازرگانی زنجان با همکاری سازمان جهاد کشاورزی تهیه، تدوین و طراحی کتاب توانمندی‌های تولیدی و صادراتی و فرصت‌های سرمایه‌گذاری بخش کشاورزی استان زنجان را انجام داده است، خاطرنشان کرد: این کتاب در حال حاضر به چاپ رسیده و در سطح استان و کشور و دستگاه‌های مختلف اداری و سفارتخانه‌ها توزیع می‌شود.

رئیس اتاق بازرگانی زنجان با بیان اینکه این کتاب در بخش‌های مختلف کشاورزی استان از جمله زراعت، باغبانی، دام و طیور و ... به دو زبان فارسی و انگلیسی تهیه و تدوین شده است، ادامه داد: ارسال نسخه‌های این کتاب به سفارتخانه‌های هدف تجارت با استان زنجان، اتاق‌های بازرگانی سراسر کشور و اتاق‌های بازرگانی مشترک نیز آغاز شده است.

وی با بیان اینکه بخش کشاورزی یکی از ظرفیت‌های مستعد استان زنجان در توسعه صادرات است، تصریح کرد: در همین راستا برنامه‌ها بر اساس نقشه راه تجارت خارجی استان زنجان در راستای توسعه صادرات برنامه‌ریزی شده و در فاز عملیاتی است.

یگانه فرد در پایان اظهار کرد: دفتر تجاری اتاق در شهر دوشنبه تاجیکستان با همکاری اتاق بازرگانی مشترک ایران و تاجیکستان ذیل برنامه‌های نقشه راه تجارت خارجی استان زنجان راه‌اندازی شده است.

 

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار