۹۵۵ کیلوگرم مواد پیش ساز محترقه دست ساز و بیش از ۴۶ هزار انواع مواد محترقه غیرمجاز در زنجان کشف و ضبط شد.
کد خبر: ۹۴۳۲۳۰
تاریخ انتشار: ۰۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۳ 23 February 2021

 

جانشین فرمانده انتظامی استان زنجان گفت: ماموران پلیس امنیت عمومی فرماندهی انتظامی استان با انجام اقدامات فنی و پلیس از فعالیت ۵ نفر در تهیه و توزیه مواد محترقه و مواد پیش ساز مواد محترقه دست ساز در سطح شهرستان زنجان قرار گرفته و پیگیری موضوع را به صورت ویژه در دستور کار خود قرار دادند.کشف یک تن پیش ساز مواد محترقه دست ساز در زنجان

سرهنگ خانی پور افزود: ماموران در تحقیقات خود دریافتند متهمان قصد دارند مواد پیش ساز محترقه تهیه کرده را در وزن‌های کوچکتر بسته بندی کرده و در سطح شهرستان زنجان توزیع نمایند.

این مقام انتظامی ادامه داد: ماموران طی پنج عملیات جداگانه و پس از هماهنگی با مقام قضائی و بارعایت موازین شرعی، قانونی و حفظ حقوق شهروندی به محل اختفای متهمان در سطح شهرستان زنجان اعزام و مورد بازرسی قرار دادند.

سرهنگ خانی پور گفت: ماموران موفق شدند از محل اختفای یکی از متهمان ۳۲۵ کیلوگرم مواد پیش ساز محترقه از نوع اکلیل و سرنج به همراه ترازوی دیجیتال، نایلکس‌های مخصوص ساخت نارنجک دست ساز به همراه ۲۳ هزار و ۵۰۰ عدد مواد محترقه غیرمجاز کشف کنند.

این مقام انتظامی افزود: همچنین ماموران موفق شدند در این عملیات‌ها از چهار متهم دیگر مقدار ۶۳۰ کیلو مواد پیش ساز محترقه از نوع اکلیل و سرنج و ۲۳ هزار و ۱۷۷ عدد انواع مواد محترقه غیر مجاز کشف کنند.

جانشین فرمانده انتظامی استان گفت: در این عملیات‌ها در مجموع ۹۵۵ کیلو مواد پیش ساز محترقه و ۴۶ هزار و ۶۷۷ عدد انواع مواد محترقه خارجی غیر مجاز کشف شد.

سرهنگ خانی پور با اشاره به دستگیری ۵ متهم در این عملیات‌ها افزود: متهمان دستگیرشده به همراه اقلام مکشوفه جهت سیرمراحل قانونی به مرجع قضایی معرفی شدند.

سرهنگ خانی پور بر آمادگی کامل پلیس در روز‌های پایانی و چهارشنبه آخر سال تاکید کرد و افزود: پلیس با کسانی که بخواهند با تهیه و توزیع مواد محترقه و خطر ناک، جان مردم را به خطر اندازند به شدت و برابر قانون برخورد می‌کند.

جانشین فرمانده انتظامی استان زنجان با اشاره به نزدیکی سال نو و چهار شنبه آخر سال از شهروندان خواست: در صورت مشاهده خرید و فروش مواد محترقه توسط افراد سودجو، با تماس ۱۱۰ موضوع را به پلیس اطلاع دهند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار