فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی زنجان خبرداد؛
فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی زنجان از کشف ۲۱ قلم شیء تاریخی با قدمت هزاره اول پیش از میلاد در شهرستان زنجان و خدابنده خبر داد.
کد خبر: ۹۴۵۵۲۷
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۰ 03 March 2021

 

سرهنگ حسنعلی فضلی خاطرنشان کرد: اشیاء کشف‌شده در شهرستان‌های زنجان و خدابنده در حین خرید و فروش توسط نیروی انتظامی ضبط و جهت کارشناسی اشیاء به اداره کل میراث فرهنگی زنجان تحویل داده‌شده است.

وی ادامه داد: با توجه به اعلام نظر کارشناسان میراث فرهنگی استان، اشیاء مکشوفه شامل پیکان، سنجاق سر، گوشواره و پلاک بودند که بیشتر از جنس برنز و برخی نقره هستند که دارای ارزش تاریخی اند و قدمت بیشتر اشیاء هزاره اول پیش از میلاد و برخی اوایل دوره اسلامی تخمین زده‌شده است.

فضلی افزود: با کمک هموطنان و اشراف اطلاعاتی یگان حفاظت استان و همراهی نیروی انتظامی و دستگاه قضایی، شرایط برای فعالیت و حضور دلالان اشیای عتیقه در تهران بسیار سخت و نا امن شده است و تمام تلاش همکاران یگان حفاظت استان زنجان حفظ میراث ملی کشور برای آیندگان است.

فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی زنجان بیان کرد: شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه فعالیت غیرمجاز مراتب را به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اطلاع دهند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار