امام جمعه زنجان:
امام جمعه زنجان با بیان اینکه توجه مسئولان به جهادگران دفاع مقدس باید بیشتر باشد، گفت: این قشر میراث انقلاب اسلامی هستند و نباید به بهانه‌های مختلف کنار زده و فراموش شوند.
کد خبر: ۹۹۱۴۴۶
تاریخ انتشار: ۱۴ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۸ 05 September 2021

جلسه شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس با موضوع برنامه‌ریزی هفته دفاع مقدس و تجلیل از یک میلیون پیشکسوت دفاع مقدس (به شکل کشوری) پیش از ظهر امروز در حالی در سالن پیامبر اعظم(ص) استانداری زنجان با حضور مسئولان استانی برگزار شد که قرار شد به دلیل وضعیت کرونایی این مراسم در هفته دفاع مقدس به شکل مجازی و با نفرات محدود برگزار شود.

در این جلسه که فرمانداران شهرستان‌های استان هم به شکل ویدئو کنفرانس در جلسه حضور داشتند مقرر شد که امسال از پیشکسوتانی تجلیل شود که سال‌های گذشته نوبت به تجلیل آن‌ها نرسیده است؛ همچنین مسئولان حاضر در جلسه‌ در زمینه مکان و زمان این جلسه با یکدیگر تبادل نظر کردند و نهایتا قرار شد هفته آینده مجدداً این جلسه با حضور مسئولان فعلی در زمینه قطعی شدن اسامی پیشکسوتان دفاع مقدس و تعیین زمان و مکان مراسم برگزار شود.

آیت‌الله علی خاتمی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان در این جلسه اظهار داشت: کرونا نباید باعث شود این مراسم پر افتخار و باشکوه تحت شعاع قرار بگیرد و از طرفی دیگر خود برگزاری این مراسم نیز نباید باعث شود که کرونا و مسائل بهداشتی رعایت نشود.

وی افزود: دفاع مقدس گنجی است که درِ این گنجینه نباید بسته شود و طبق فرمایشات مقام معظم رهبری عاشورا یک روز بود و نزدیک به 1400 سال است که اسلام را زنده نگه داشته و دفاع مقدس نیز هشت سال بود و باید تا سال‌های سال انقلاب اسلامی را سرپا نگه دارد.

امام جمعه زنجان با اشاره به اینکه همه ادارات برای بزرگداشت هفته دفاع مقدس باید پای کار بیایند افزود: دستگاه‌های اجرایی که خودشان کارمند خانواده شهید، جانباز، رزمنده و یا آزاده دارند باید در داخل مجموعه خود برنامه‌هایی در شأن و منزلت شهدا برگزار کنند.

وی در ادامه از عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی در استان انتقاد کرد و افزود: متاسفانه رعایت پروتکل‌های بهداشتی در استان زنجان کم شده و این استان جزء چهار استان قرمز می‌باشد و مردم باید حتما مسائل بهداشتی را رعایت کنند تا از این شرایط خارج شویم.

آیت‌الله خاتمی به نقش جهادگران عرصه دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: طبق گفته امام خمینی(ره) نقش جهادگران در جنگ کمتر از نیروی نظامی نیست اما متاسفانه در طول سال‌های متمادی نام و یاد آنها مورد غفلت و فراموشی واقع شده و در حق آنها اجحاف شده و باید توجه مسئولان به جهادگران دفاع مقدس بیشتر باشد زیرا این قشر میراث انقلاب اسلامی هستند و نباید به بهانه‌های مختلف کنار زده و فراموش شوند.

در ادامه فتح‌الله حقیقی استاندار زنجان نیز اظهار داشت: برنامه‌های دفاع مقدس باید به صورت ویژه برگزار شود اول به دلیل شرایط حاکم بر منطقه و دوم همزمانی برگزاری کنگره شهدای استان زنجان که با برنامه‌های دفاع مقدس همزمان شده است.

وی افزود: رویکرد ما رویکرد کنگره شهدا است و برنامه‌ها باید با رعایت تمام پروتکل‌های بهداشتی انجام شود و فضاسازی شهر نیز باید به نحو احسن انجام شود.

استاندار زنجان تشریح کرد: همه دستگاه‌های اجرایی باید برای بهتر برگزار کردن کنگره شهدا وارد میدان شوند؛ باید کنگره شهدای زنجان به نحو احسن اجرا و هیچ‌گونه کم‌کاری از مسئولان دستگاه‌های دولتی مورد قبول نیست.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار