اجرای قانون برنامه هفتم از مهم‌ترین انتظارها از رئیس‌ جمهور منتخب است

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس گفت: هر کسی که به‌عنوان رئیس‌ جمهور انتخاب شود، مهم‌ترین موضوعی که انتظار اجرای آن وجود دارد قانون برنامه هفتم است.
کد خبر: ۱۱۷۲۶۶۶
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۴۰۳ - ۲۳:۵۵ 24 June 2024

به گزارش تابناک زنجان، مصطفی طاهری امروز (دوشنبه، چهارم تیر ماه) در برنامه دیدار مردمی علی نیکزاد، رئیس ستاد انتخاباتی قالیباف با مردم زنجان، با بیان اینکه رشد افتصادی یکی از پارامترهای مهم در ارزیابی‌ها محسوب می‌شود، اظهار کرد: در دهه ۸۰ متوسط رشد کشور حدود چهار درصد بود؛ اما از سال ۱۳۹۰ تا ۱۴۰۰ رشد اقتصادی کشور صفر بود.

وی بیان کرد: در سال ۱۳۹۷ استهلاک از سرمایه‌گذاری جلوتر زد. همچنین در سال ۱۳۹۲ تولید خودرو یک‌ میلیون و ۶۰۰ هزار دستگاه بود که از سال ۱۳۹۷ تا ۱۳۹۹ تولید خودرو کاهشی شد و به نصف رسید. یکی از دلایل گرانی خوردرو و پشت خط ماندن‌ها، به همین دلیل بود.

او با بیان اینکه در سال ۱۳۹۲ با وجود اینکه تحریم‌های کمرشکن که از سال‌های قبل مانده بود، حدود ۱.۵ میلیون بشکه نفت می‌فروختیم که این میزان تقریباً نیاز ارزی را برطرف می‌کرد، گفت: بعد از خروج ترامپ از برجام این میزان به ۱۳ هزار بشکه در روز رسید.

طاهری با اشاره به اینکه با تلاش‌های شهید جمهور اکنون ۱.۵ میلیون بشکه نفت می‌فروشیم و اگر نفت تولیدشده داشته باشیم، بیشتر از این نیز می‌توانیم بفروشیم، ادامه داد: صادرات کشور در سال ۱۳۹۲ به کشور عراق ۱۶ میلیارد دلار و واردت از این کشور ۱۰۰ میلیون دلار بود که در مقطعی این مبلغ به دو میلیارد دلار رسید که با تلاش شهید جمهور در حال حاضر این میزان به ۱۰ تا ۱۲ میلیارد دلار رسیده است.

وی با یادآوری اینکه باید تلاش‌مان این باشد که برگشت به گذشته نداشته باشیم، افزود: ارتباط با سایر کشورهای دنیا در زمان شهید آیت‌الله رئیسی احیا شد.

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار