۱۱۴۶ میلیارد ریال طرح آبرسانی در ابهر اجرا می‌شود

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان گفت: چندین طرح اضطراری و ویژه در ابهر با اعتباری بالغ بر یک هزار و ۱۴۶ میلیارد ریال در راستای رفع تنش آبی اجرا می‌شود.
کد خبر: ۱۱۷۵۱۷۳
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۴۰۳ - ۱۲:۱۵ 10 July 2024

به گزارش «تابناک زنجان»، علی محمد نادرخانی در این رابطه افزود: خط انتقال چاه شمال ابهر به طول ۲.۵ کیلومتر با اعتبار ۱۷۵ میلیارد ریال از جمله این طرح هاست که تاکنون ۶۶ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و طی سال جاری وارد مدار بهره برداری می شود.

نادرخانی تصریح کرد: با تکمیل این پروژه مناطق شناط، شریف آباد و شمال ابهر با جمعیتی افزون بر ۶۰ هزار نفر از تنش آبی خارج می شوند.

وی بیان کرد: در جنوب شهر ابهر نیز حفر و تجهیز سه حلقه چاه در حال انجام است که یک حلقه تکمیل و ۲ حلقه دیگر نیز طی سال جاری وارد مدار می شود.

مدیرعامل شرکت آبفای استان زنجان ادامه داد: این سه طرح با اعتباری بالغ بر ۹۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی در دست اجراست.

نادرخانی تصریح کرد: امسال خط انتقال این چاه ها به طول ۳.۵ کیلومتر و با اعتبار ۲۰۰ میلیارد ریال احداث و وارد مدار بهره برداری خواهد شد.

وی گفت: به منظور تکمیل طرح آبرسانی به شهر ابهر یک باب مخزن ۱۰ هزار مترمکعبی با اعتباری بالغ بر یک هزار میلیارد ریال با تامین بخشی از اعتبار آن در سال جاری اجرا می شود.

نادرخانی خاطرنشان کرد: با تکمیل این طرح، جمعیتی افزون بر ۷۰ هزار نفر در شهرک های جنوب ابهر از تنش آبی خارج می شوند.

این مسئول یادآور شد: با توجه به کمبود بارش ها و محدودیت در منابع تامین، میزان برداشت از سد کینه ورس به عنوان یکی از منابع تامین آب شرب ابهر به یک سوم کاهش پیدا کرده است که در این راستا طرح های رفع تنش در ابهر اجرا می شود.

منبع: ایرنا
اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار