مدیر ستاد هماهنگی کانون های مساجد استان زنجان گفت: ۷۳ موکبی که از مسیر گاوازنگ زنجان به طرف مزار شهدای گمنام در روز اربعین حسینی از ساعت ۶ تا اذان مغرب و عشاء دایر خواهد بود ۱۵ موکب خدمات فرهنگی ارائه می کند.
کد خبر: ۱۱۲۴۸۶۷
تاریخ انتشار: ۱۴ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۷:۰۷ 05 September 2023

به گزارش تابناک زنجان و به نقل از خبرگزاری فارس، محسن اسلامی، مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد استان زنجان، با تشریح برنامه‌های پیش‌بینی شده برای اربعین حسینی در کانون‌های مساجد از برپایی موکب‌های احسان به صورت خودجوش و مردمی با استفاده از ظرفیت‌های خیرین در مساجد زنجان خبر داد.

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد استان زنجان با بیان اینکه بهره‌گیری هرچه بیشتر از ظرفیت عظیم معرفتی، معنوی و حماسی اربعین حسینی در برنامه‌های اربعین حسینی دنبال می‌شود، تصریح کرد: بسترسازی لازم برای خودسازی، ایجاد تحول معنوی و تقویت پیوند جریان عاطفی و شورانگیز حسینی با شناخت و معرفت پایدار، افزایش آگاهی‌های مردمی در خصوص نهضت عاشورا و اربعین حسینی، از اهداف برگزاری ویژه برنامه‌های اربعین در کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان زنجان است.

وی ادامه داد: علاوه بر برپایی موکب ستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان زنجان در نجف اشرف و ارائه خدمات پذیرایی، اسکان و ویژه برنامه‌های فرهنگی برای زائران، برنامه‌هایی نیز برای جاماندگان اربعین در کانون‌های مساجد استان زنجان پیش بینی شده است.

مدیر ستاد کانون‌های مساجد استان زنجان ادامه داد: پیاده‌روی اربعین حسینی جاماندگان حسینی در مسیر گاوازنگ به سمت مزار شهدای گمنام در زنجان اجرا خواهد شد که بچه‌های مسجدی در مسیر این پیاده‌روی موکب‌هایی را برپا خواهند کرد.

اسلامی ادامه داد: برپایی مراسم سخنرانی و عزاداری‌های ایام اربعین حسینی با تبیین نهضت حسینی و واقعه عاشورا و حضور پرشور در مراسم جاماندگان اربعین از دیگر برنامه‌ها است که با رویکرد تبیین، ترویج و معرفی ابعاد تاریخی، اجتماعی و سیاسی نهضت عاشورا در راستای هرچه باشکوه‌تر برگزار شدن آیین سوگواری اربعین سید و سالار شهیدان برگزار می‌شود.

مدیر ستاد کانون‌های مساجد استان زنجان از برپایی مراسم قرائت زیارت اربعین در مساجد استان زنجان خبر داد و افزود: تبلیغ و ترویج روضه‌های خانگی و عزاداری‌های خانواده محور و شرکت در دسته‌های عزاداری اربعین حسینی نیز از دیگر برنامه‌ها خواهد بود.

وی خدمت به زائران حسینی در موکب ستاد عتبات عالیات در نجف اشرف و موکب کربلا در باب طوریج از دیگر برنامه‌های کانون‌های مساجد در اربعین حسینی خواهد بود.

اسلامی خاطرنشان کرد: ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد استان زنجان مسئولیت ارائه خدمات فرهنگی در پیاده‌روی جاماندگان اربعین حسینی در مزار شهدای گمنام زنجان را برعهده دارد و از ۷۳ موکبی که از مسیر گاوازنگ زنجان به طرف مزار شهدای گمنام در روز اربعین حسینی از ساعت ۶ صبح تا اذان مغرب و عشاء دایر خواهد بود ۱۵ موکب خدمات فرهنگی ارائه می‌کند.

برچسب ها: زنجان
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار