رئیس اداره برنامه ریزی مسکن و بازآفرینی راه و شهرسازی استان زنجان گفت: امتیازبندی متقاضیان به منظور انتخاب واحد در پروژه‌های نهضت ملی مسکن در زنجان براساس واریزی‌های انجام می‌شود.
کد خبر: ۱۱۲۵۴۲۵
تاریخ انتشار: ۱۸ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۵:۵۹ 09 September 2023

به گزارش تابناک زنجان، بهزاد کردلو رئیس اداره برنامه ریزی مسکن و بازآفرینی راه و شهرسازی استان زنجان در جمع خبرنگاران با بیان اینکه نحوه امتیاز دهی متقاضیان برای انتخاب واحد پروژه‌های نهضت ملی مسکن از ابتدای ثبت نام طرح مذکور به متقاضیان اعلام شده است، اظهار کرد: امتیازدهی براساس واریزی‌ها (آورده نقدی)، انجام می‌شود.

رئیس اداره برنامه ریزی مسکن و بازآفرینی راه و شهرسازی استان زنجان به نحوه امتیاز دهی اشاره و تصریح کرد: مبنای امتیاز دهی در نرم افزار طراحی شده هر ۱۰۰ هزار تومان روزانه یک امتیاز محسوب می‌شود.

وی گفت: با توجه به زمان بندی مراجعه متقاضیان براساس حروف الفبا و بعد خانوار و مشکلات پیش آمده در دوران بیماری کرونا و جلوگیری از ازدحام، برای تشکیل پرونده و افتتاح حساب و واریز وجه اولیه در راستای پیشگیری از تضییع حقوق متقاضیان، به واریزی اول ۴۰ میلیون تومان امتیاز تعلق نمی‌گیرد که این امر نیز در زمان ثبت نام به نحوه مطلوب اطلاع رسانی شده است بنابراین امتیاز دهی به متقاضیان از واریزی قسط دوم صورت انجام می‌شود و در همه پروژه‌ها این مبنا لحاظ می‌شود.

کردلو تاکید کرد: با توجه به فاز بندی پروژه‌ها برای تحویل واحدها، امتیاز بندی متقاضیان در زمان فازبندی پروژه و انتخاب واحد انجام می‌شود.

رئیس اداره برنامه ریزی مسکن و بازآفرینی راه و شهرسازی استان زنجان به اختلاف امتیاز و رتبه بندی متقاضی در سامانه tem و نرم افزار امتیاز بندی اداره کل راه و شهرسازی استان زنجان اشاره کرد و گفت: مبنای امتیاز دهی در سامانه tem نهضت ملی مسکن برای هر یک میلیون تومان روزانه یک امتیاز در نظر می‌گیرد و نرم‌افزار طراحی شده این اداره کل برای هر ۱۰۰ هزار تومان یک امتیاز محسوب می‌شود.

وی تصریح کرد: نرم افزار طراحی شده براساس توضیحات ارائه شده برای ۴۰ میلیون تومان واریزی امتیاز لحاظ نمی‌شود.

کردلو افزود: به دلیل اینکه امتیاز دهی در دام سوداگران و دلالان قرار نگیرد سقف امتیاز دهی در زمان انتخاب فاز تحویل و انتخاب واحد در نظر گرفته شده است که این امر در سامانه نهضت ملی مسکن فعلا لحاظ نشده است.

رئیس اداره برنامه ریزی مسکن و بازآفرینی راه و شهرسازی استان زنجان یاد آورشد: امتیاز دهی متقاضیان برای تحقق عدالت و ابزاری در راستای تشویق متقاضیان در واریزی اعلامی از سوی اداره کل راه و شهرسازی است که این پیشنهاد به وزارت متبوع نیز ارسال شد که پس از آن در سامانه نهضت ملی مسکن اعمال شده است.

برچسب ها: زنجان
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار