اجرای 27 پروژه طرح هادی روستایی در ماهنشان

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان از اجرای طرح هادی روستایی در شهرستان ماهنشان خبر داد و گفت: در طول یک سال گذشته، 27 پروژه طرح هادی روستایی در این شهرستان با اعتباری بالغ بر 210 میلیارد ریال اجرا شده است. ظ
کد خبر: ۱۱۲۵۴۳۱
تاریخ انتشار: ۱۸ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۶:۰۵ 09 September 2023

به گزارش تابناک زنجان، رضا خواجه‌ای، مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان در جمع خبرنگاران از اجرای طرح هادی روستایی در شهرستان ماهنشان خبر داد و اظهار کرد: در طول یک سال گذشته، ۲۷ پروژه طرح هادی روستایی، اعم از جدول گذاری، آسفالت و ... در این شهرستان با اعتباری بالغ بر ۲۱۰ میلیارد ریال اجرا شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان افزود: همچنین طرح هادی برای ۱۰ روستای شهرستان با اعتبار بالغ بر ۹۱۰ میلیون تومان تهیه و بازنگری شده است.

وی با اشاره به اینکه، در اجرای طرح هادی روستاها، باید به حفظ ساختار سنتی روستا‌ها در ابعاد گوناکون فرهنگی و اجتماعی و استفاده از منابع و مصالح بومی، توجه ویژه داشت، خاطرنشان کرد: تأمین عادلانه امکانات از طریق ایجاد تسهیلات اجتماعی، تولیدی و رفاهی، هدایت وضعیت فیزیکی روستا، ایجاد تسهیلات لازم برای بهبود مسکن روستاییان و خدمات محیط زیستی و عمومی از اهداف اصلی طرح هادی روستایی است

خواجه‌ای تاکید کرد: با اجرای طرح هادی روستایی و احداث ساخت و ساز‌های جدید، خانه‌های بادوام، تعریض معابر، ایجاد پارک و فضای سبز، ایجاد کاربری‌های مورد نیاز از قبیل آموزشی، درمانی و ... چهره روستا‌ها متحول شده و سبب رونق نسبی و افزایش حس امنیت در روستاییان می‌شود.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان ایجاد بستر لازم برای فراهم شدن زمینه صدور سند مالکیت املاک واقع در بافت مسکونی روستا را امری ضروری دانست و گفت: در یک سال گذشته ۸۲۰ فقره سند مالکیت روستایی در این شهرستان صادر شده است.

وی از پرداخت ۷۳۰ فقره تسهیلات مقاوم سازی مسکن روستایی با اعتبار ۱۴۶ میلیارد تومان و همچنین پرداخت ۸ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان در قالب کمک‌های بلاعوض برای احداث ۱۳۲ واحد مسکن محرومین در این شهرستان خبر داد و گفت:در یک سال گذشته برای ۹۰ متقاضی با اعتبار ۹ میلیارد و ۳۵۰ میلیون تومان تسهیلات اشتغال زایی پرداخت شده است.

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار