رئیس ستاد انتخابات استان زنجان گفت: نتیجه نهایی صحت سنجی از مدارک ارسال شده متقاضیان پیش ثبت نام تا 26 شهریور ماه 1402 اعلام می شود.
کد خبر: ۱۱۲۶۲۵۱
تاریخ انتشار: ۲۲ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۷:۰۵ 13 September 2023

 

به گزارش تابناک زنجان و به نقل از روابط عمومی استانداری زنجان، ابوالفظل رفیعی، رئیس ستاد انتخابات استان زنجان با بیان اینکه نتیجه نهایی صحت سنجی از مدارک ارسال شده متقاضیان پیش ثبت نام تا 26 شهریور ماه 1402 اعلام می‌شود، اظهار داشت: در این تاریخ برای متقاضیان پیش ثبت نام انتخابات مجلس شورای اسلامی پیامکی ارسال خواهد شد که هر فرد می‌تواند نتیجه صحت سنجی مدارک خود اظهاری را در پنجره واحد وزارت کشور به آدرس keshvar.moi.ir مشاهده و پیگیری کند.
رئیس ستاد انتخابات استان زنجان با اشاره به اینکه متقاضیان از ساعت 8 صبح فردای آن روز می‌توانند وارد سامانه پنجره واحد انتخابات شوند و نتایج صحت سنجی 6 دستگاه از مدارک خود را ببینند، افزود: نتایج صحت سنجی هر دستگاه در مورد هر فرد به صورت یک آیکون نمایش داده می‌شود که اگر قرمز باشد موضوع نقص مدارک مطرح است و شرح آن نیز برای فرد متقاضی ثبت نام، شرح داده شده است.
وی گفت: داوطلبانی که به صورت سبز رنگ نتیجه صحت سنجی مدارک خود را دریافت می‌کنند با کد رهگیری اعلام شده می‌توانند در 27 مهر ماه امسال وارد سامانه ثبت نام نهایی برای انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی شوند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری زنجان با تاکید بر اینکه رد صحت سنجی مدارک هر فرد به معنی احراز یا عدم احراز نیست، گفت: طبق قانون در این مرحله، امکان ثبت اعتراض از ۲۷ شهریورماه تا 2 مهرماه وجود دارد و داوطلبان می توانند در صورت رفع اشکال و نواقص مدارک و دریافت تاییدیه 6 دستگاه مربوطه، کد رهگیری برای ثبت نام نهایی دریافت کنند.
رفیعی با بیان اینکه برای داوطلبی دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه‌های انتخابیه استان زنجان 760 نفر پیش ثبت نام کرده‌اند، گفت: این آمار حدود سه و نیم برابر داوطلبان انتخابات دور یازدهم است که 234 نفر بود.
وی گفت: از این تعداد ثبت‌نام کننده، 659 نفر را آقایان و 101 نفر را بانوان تشکیل می‌دهند.
گفتنی است، انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی همزمان با انتخابات ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری، 11 اسفندماه امسال در سراسر کشور برگزار خواهد شد.

شایان ذکر است، استان زنجان 5 کرسی در مجلس شورای اسلامی دارد.

برچسب ها: زنجان
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار