مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان زنجان گفت: خدمات هلال‌احمر این استان برای مسافران زنجانی در طرح‌های مختلف نوروزی به ۲۸ هزار و ۵۳۰ نفر رسید.
کد خبر: ۱۱۶۰۳۹۴
تاریخ انتشار: ۰۷ فروردين ۱۴۰۳ - ۲۲:۴۷ 26 March 2024

به گزارش تابناک زنجان، حکمت‌اله هاشمی امروز (سه‌شنبه ۷ فرودین ماه) در جمع خبرنگاران با بیان اینکه ارائه خدمات در قالب این طرح نوروزی با شعار هم‌راه‌تان هستیم از ۲۴ اسفند سال گذشته در حوزه‌های خدمات امدادی، بشردوستانه، آموزش، بخش‌های مختلف درمانی و داوطلبان آغاز شده است، اظهار کرد: روند ارائه خدمات در این استان تا ۱۷ فروردین سال‌جاری ادامه خواهد داشت.

وی با بیان اینکه خدمات امدادی در ۱۹ پایگاه امداد و نجات جاده‌ای، ۱۱ پست ثابت و سیار خدمات بشردوستانه و هفت پست ثابت آموزشی، داوطلبانه و درمانگاه، داروخانه و توان‌بخشی هلال‌احمر استان زنجان جریان دارد، گفت: از ۲۴ اسفند سال گذشته تا پایان ششمین روز از فروردین سال‌جاری تیم‌های عملیاتی در قالب ۴۸ تیم ۱۲۹ نفره به هموطنان متاثر از حوادث خدمات ارائه داده اند.

هاشمی با بیان اینکه نجات‌گران در این عملیات‌ها موفق به انتقال چهار مصدوم به مراکز درمانی، درمان سرپایی پنج نفر و رهاسازی ۶ نفر گرفتار در داخل خودرو کردند.

وی یادآوری کرد: در ۳۱ عملیات امدادرسانی ۲۶ دستگاه آمبولانس و ست نجات هیدرولیک به‌کارگیری شده است، افزود: با حضور ۴۵۰ نفر از اعضای جوانان دختر و پسر در ۱۱ پست ثابت و سیار استان ۱۳ هزار و ۷۱۹ مسافر نوروزی از خدمات بشردوستانه بهره‌مند شدند.

وی پویش بهرفت (بهبود رفتار‌های ترافیکی)، اطلاع‌رسانی نقاط حادثه‌خیز، پویش بهرفت، طرح یاس، تست فشار خون، پویش سبز، بهره‌مندی از فضای دوست‌دار کودک، خیمه نماز و غرفه فرهنگی، آموزش مهارت‌های ایمنی و کمک‌های اولیه را از طرح‌های مختلف خدمات خدمات بشردوستانه و فعالیت تیم سحاب برشمرد.

این مسئول از برپایی هفت پست ثابت آموزشی در سطح استان در قالب طرح نوروزی خبر داد و تاکید کرد: توسط ۱۰۸ مربی داوطلب آموزشی ۱۲۰۴ مسافر نوروزی در ۱۲ روز گذشته از اجرای طرح نوروزی از آموزش‌ها کمک‌های اولیه و آمادگی در برابر مخاطرات بهره‌مند شده‌اند.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان زنجان با تاکید بر اینکه درمان‌گاه، داروخانه در زنجان و مراکز توان‌بخشی در شهر‌های زنجان، ابهر و طارم در تعطیلات نوروز خدمات ارایه می. دهند، گفت: از ۲۴ اسفند سال گذشته تا پایان روز گذشته ۱۰ هزار و ۲۷۰ نفر نیز از خدمات مختلف این واحد‌ها بهره‌مند شده‌اند.

هاشمی به فعالیت حوزه داوطلبان اشاره کرد و افزود: در این حوزه نیز ۳۳۲۰ نفر از هموطنان توسط ۹۷۷ داوطلب در هفت پست ثابت در قالب طرح‌های مروجان سلامت، نیابت، غربالگری سلامت و پویش هلال رحمت با مشارکت و فعالیت داوطلبان بهره‌مند شده‌اند.

وی از هموطنان خواست، در صورت گرفتار شدن در سوانح و حوادث برای دریافت خدمات امدادی بدون محدودیت زمانی با شماره ۱۱۲ ندای امداد تماس برقرار کنند.

برچسب ها: زنجان
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار