مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان زنجان گفت: ارائه خدمات هلال‌احمر در قالب طرح‌های مختلف نوروزی در حوزه‌های امداد و نجات، بشردوستانه، آموزشی، درمانی و داوطلبان به مسافران نوروزی از مرز ۵۰ هزار و ۱۴۰ نفر گذشت.
کد خبر: ۱۱۶۰۷۴۸
تاریخ انتشار: ۱۱ فروردين ۱۴۰۳ - ۲۲:۴۳ 30 March 2024

به گزارش تابناک زنجان، حکمت‌الله هاشمی امروز (شنبه ۱۱ فروردین ماه) در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: ارائه خدمات در قالب این طرح نوروزی با شعار هم‌راه‌تان هستیم، از ۲۴ اسفند سال گذشته در حوزه‌های خدمات امدادی، بشردوستانه، آموزش، بخش‌های مختلف درمانی و داوطلبان آغاز شده و روند ارائه خدمات در این استان تا ۱۷ فروردین سال جاری ادامه خواهد داشت.

وی با بیان اینکه خدمات امدادی در ۳۰ پایگاه امداد و نجات جاده‌ای، پست‌های ثابت و سیار خدمات بشردوستانه و هفت پست ثابت آموزشی، داوطلبانه و درمانگاه، داروخانه و توان‌بخشی هلال احمر استان زنجان جریان دارد، گفت: از ۲۴ اسفند سال گذشته تا پایان دهمین روز از فروردین سال‌جاری تیم‌های عملیاتی در قالب ۶۰ تیم ۱۵۸ نفره به هموطنان متاثر از حوادث خدمات ارائه داده‌اند.

این مسئول با توضیح اینکه نجات‌گران در این عملیات‌ها موفق به انتقال هفت مصدوم به مراکز درمانی، درمان سرپایی ۶ نفر و رهاسازی هفت نفر گرفتار در داخل خودرو کردند، افزود: در۴۱ عملیات امدادرسانی ۳۹ دستگاه آمبولانس و ست نجات هیدرولیک به‌کارگیری شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان زنجان یادآور شد: با حضور ۶۲۰ نفر از اعضای جوانان دختر و پسر در ۱۱ پست ثابت و سیار استان ۲۳ هزار و ۱۵۱ مسافر نوروزی از خدمات بشردوستانه بهره‌مند شدند.

هاشمی، پویش بهرفت (بهبود رفتار‌های ترافیکی)، اطلاع‌رسانی نقاط حادثه‌خیز، پویش بهرفت، طرح یاس، تست فشار خون، پویش سبز، بهره‌مندی از فضای دوست‌دار کودک، خیمه نماز و غرفه فرهنگی، آموزش مهارت‌های ایمنی و کمک‌های اولیه را از طرح‌های مختلف خدمات خدمات بشردوستانه و فعالیت تیم سحاب برشمرد.

این مسئول از برپایی هفت پست ثابت آموزشی در سطح استان در قالب طرح نوروزی خبر داد و تاکید کرد: توسط ۱۴۴ مربی داوطلب آموزشی یک‌هزار و ۸۰۳ مسافر نوروزی در ۱۶ روز گذشته از اجرای طرح نوروزی از آموزش‌ها کمک‌های اولیه و آمادگی در برابر مخاطرات بهره‌مند شده‌اند.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان زنجان با تاکید بر اینکه درمانگاه، داروخانه در زنجان و مراکز توان‌بخشی در شهر‌های زنجان، ابهر و طارم در تعطیلات نوروز خدمات ارایه می‌دهند، گفت: از ۲۴ اسفند سال گذشته تا پایان روز گذشته ۱۳ هزار و ۹۸۷ نفر نیز از خدمات مختلف این واحد‌ها بهره‌مند شده‌اند.

هاشمی به فعالیت حوزه داوطلبان اشاره کرد و افزود: در این حوزه نیز ۱۱ هزار و ۱۸۵ نفر از هموطنان توسط یکهزار و ۵۶۶ داوطلب در هفت پست ثابت در قالب طرح‌های مروجین سلامت، نیابت، غربال‌گری سلامت و پویش هلال رحمت با مشارکت و فعالیت داوطلبان بهره‌مند شده‌اند.

وی از هموطنان خواست، در صورت گرفتار شدن در سوانح و حوادث برای دریافت خدمات امدادی بدون محدودیت زمانی با شماره ۱۱۲ ندای امداد تماس برقرار کنند.

برچسب ها: زنجان
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار