شهردار زنجان گفت: احداث پارکینگ در مرکز شهر حائز اهمیت است و افتتاح پارکینگ طبقاتی توفیق در راستای خدمات‌رسانی مناسب به شهروندان به بهره‌برداری رسید.
کد خبر: ۱۱۶۴۶۶۵
تاریخ انتشار: ۰۹ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۲۲:۲۸ 28 April 2024

به گزارش تابناک زنجان، علیرضا فیروزفر امروز (یکشنبه ۹ اردیبهشت ماه) در مراسم افتتاح پارکینگ طبقاتی توفیق زنجان، با اشاره به اینکه پس از افتتاح، پروسه واگذاری آن به بخش خصوصی هم طی خواهد شد، اظهار کرد: در طبقه آخر مجتمع تجاری توفیق، رستوران روباز و بسته طراحی و واگذاری هم خواهد شد. باید عنوان کرد این پروژه در مساحت ۸۳۴۰ مترمربع، شامل ۲۳ مغازه، ۱۴۷ پارکینگ مسقف و ۱۸ پارکینگ روباز برای رستوران طراحی شده است.

وی تصریح کرد: این پروژه در هشت طبقه است که ۲ طبقه آن را زیرزمین، یک طبقه همکف و پنج طبقه را، سایر طبقات شامل می‌شود. عملیات اجرایی این پروژه در سال ۹۴ آغاز شد و امروز شاهد افتتاح آن هستیم و امیدواریم با این کار گشایش‌هایی به لحاط تامین پارکینیگ شهری را شاهد باشیم.

فیروزفر ادامه داد: این پروژه در حوزه مولدسازی و سرمایه‌گذاری شهری انجام شده است، به ویژه گشایش‌هایی را در حوزه ترافیکی باعث خواهد شد چرا که در هسته مرکز شهر با معضل ترافیک و کمبود پارکینگ مواجه هستیم.

شهردار زنجان یکی از راه‌حل‌های گره ترافیکی شهر زنجان را، احداث پارکینگ‌های متعدد طبقاتی به ویژه در هسته‌های مرکزی شهر ذکر کرد و گفت: در حوزه مولدسازی، شهرداری تلاش دارد این مهم را به نحو مطلوبی به سرانجام برساند. از ابتدای کار عهدی با مردم زنجان بسته‌ایم که املاک زنجان در راستای پیشرفت و شکوفایی و ایجاد زیرساخت‌های شهر هزینه شود.

وی با بیان اینکه پروژه‌های سال قبل همچون اصلاح معابر نیز در حال انجام است، تصریح کرد: از مردم زنجان درخواست داریم همانند سال گذشته همکاری لازم را با شهرداری داشته باشند.

فیروزفر در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نوسازی ناوگان حمل و نقل شهری، گفت: ۴۳ دستگاه اتوبوس، ۳۶ دستگاه مینی‌بوس و ۲۵ دستکاه ون خریداری شده و می‌توان گفت به لحاظ تعداد وسائل نقلیه به حد خوبی رسیده‌ایم و بر این اساس هوشمندسازی ناوگان حمل و نقل عمومی شهر زنجان تا چهار ماه آینده توسط پیمانکار انجام می‌شود.

برچسب ها: زنجان
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار