مدیرکل تامین اجتماعی استان زنجان:
مدیرکل تامین اجتماعی استان زنجان گفت: امسال با توجه به شعار سال و مشکلات کرونایی بخشودگی جرائم واحدهای تولیدی و کارفرمایی نیز در این استان اجرا می‌شود و گروه‌های هدف می‌توانند از این فرصت استفاده کنند.
کد خبر: ۹۵۵۱۱۶
تاریخ انتشار: ۲۳ فروردين ۱۴۰۰ - ۰۹:۰۹ 12 April 2021

مسعود علیاری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به نامگذاری سال ۱۴۰۰ به عنوان سال تولید، پشتیبانی‌ها، مانع زدایی‌ها از سوی رهبری افزود: در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، مقابله با تحریم‌های ظالمانه، مشکلات ناشی از شیوع ویروس کرونا و به‌منظور کمک به کارفرمایان واحدهای تولیدی، صنعتی، معدنی، خدماتی و اصناف، سازمان تامین اجتماعی به بخشودگی جرائم اقدام کرده است.

وی اضافه کرد: بر این اساس مشمولان این طرح کارفرمایان کارگاه‌های فعال تولیدی، صنعتی، معدنی و خدماتی و اصناف اعم از حقیقی و یا حقوقی دولتی و غیردولتی که حداقل به مدت یک سال از زمان تقسیط نسبت به حفظ یا افزایش اشتغال نیروی انسانی کارگاه بر مبنای لیست بهمن ماه سال ۹۸ و ارسال لیست و پرداخت کامل حق بیمه کارکنان شاغل کارگاه در دوره تقسیط اقدام کنند.

این مسوول تاکید کرد: کارفرمایان کارگاه‌های مذکور به‌منظور تعیین تکلیف بدهی‌هایی که تا اسفند ۹۹ به مرحله قطعیت رسیده برای برخورداری از تسهیلات مزبور باید حداکثر تا ۳۱ تیر امسال نسبت به ثبت درخواست از طریق سامانه خدمات غیرحضوی سازمان تامین اجتماعی به نشانی eservices.tamin.ir اقدام کنند.

وی اظهار داشت: واحدهای اجرایی نیز مکلف هستند حداکثر ظرف مدت هفت روز از تاریخ ثبت درخواست کارفرما، ضمن بررسی موضوع، مراتب پذیرش یا عدم پذیرش درخواست مطروحه را از طریق صندوق شخصی سامانه خدمات غیرحضوری به متقاضی اعلام کنند.

به گفته مدیرکل تامین اجتماعی استان زنجان، چنانچه کارفرما حداکثر ظرف مدت ۱۰ روز از تاریخ اعلام پذیرش درخواست، نسبت به پرداخت یکجای بدهی و یا تقسیط آن به همراه ارائه وثایق متناسب با میزان بدهی اقدام نکنند، این امر به‌منزله انصراف کارفرما برای بهره‌مندی از تسهیلات مقرر در قانون مذکور است.

علیاری افزود: در صورتی‌که کارفرمایان مشمول تا تاریخ لازم اجرا شدن قانون بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور بر مبنای لیست بهمن ماه ۹۸ نسبت به تعدیل بیمه‌شدگان کارگاه اقدام کرده باشند، پس از بازگشت نیروی کار تعدیل شده یا جایگزینی آنها در زمان درخواست و رعایت حفظ اشتغال در دوره تقسیط بر مبنای لیست یاد شده از بخشودگی جرایم برخوردار خواهند شد.

وی اظهار داشت: درخصوص کارگاه هایی که در بهمن ماه ۱۹۸ فاقد لیست و پرداخت حق بیمه هستند و یا کارگاه هایی که در سال ۱۳۹۹ ایجاد شده باشند، لیست ماهی که بیشترین تعداد بیمه شدگان تا اسفند ۹۹ را دارد مبنای تعیین نیروی انسانی کارگاه قرار می گیرد.

این مسوول ادامه داد: کارگاه هایی که در سنوات قبل ایجاد و فاقد فعالیت بوده و در سال ۹۹ به بعد مجددا شروع به فعالیت کرده و لیست و حق بیمه کامل کارکنان شاغل خود را ارسال و پرداخت کنند، بیشترین تعداد بیمه شدگان لیست ارسالی در یکسال منتهی به قبل ‌از آخرین لیست پیش از تعطیلی کارگاه، مبنای احتساب سطح اشتغال خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: به منظور مساعدت با آن دسته از کارفرمایانی که با ایفای تعهدات خود نسبت به پرداخت اقساط بدهی‌های تقسیط شده قبلی خود اقدام کرده اند، پذیرش چک بانکی و سفته به عنوان وثیقه بلامانع خواهد بود.

به گفته وی، در خصوص آن دسته از کارفرمایانی که در گذشته به رغم تقسیط بدهی از پرداخت تمام یا بخشی از آن خودداری کرده اند، در صورت ارائه درخواست با رعایت ضوابط مربوطه و در اجرای ماده ۹۹ آیین نامه اجرایی ماده ۵۰ قانون تامین اجتماعی اخذ ضمانت نامه بانکی و یا سند ملکی معتبر الزامی است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار