رئیس کل دادگستری استان زنجان گفت: ارتباط تنگاتنگ میان دستگاه قضایی و نیروی انتظامی با استفاده از سیستم‌های نوین الکترونیکی برای تسریع و تسهیل امور امری ضروری است.
کد خبر: ۱۰۰۱۳۰۵
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۴ 13 October 2021

حجت الاسلام اسماعیل صادقی نیارکی روز چهارشنبه در جلسه هم اندیشی قضائی و انتظامی استان که به مناسبت هفته نیروی انتظامی در سال آمفی تئاتر دادگستری برگزار شد، ضمن تبریک هفته نیروی انتظامی و خدا قوت به دلاور مردان و حافظان نظم و امنیت گفت: در عصر حاضر خدمت در نظام جمهوری اسلامی و پیروی از فقیه جامع الشرایط به‌ویژه در امور نظامی و انتظامی توفیق الهی است که باید قدر دان این نعمت و توفیق بود.

وی با بیان اینکه سبز پوشان عرصه نظم و امنیت با سخت کوشی و تلاش‌های خستگی ناپذیر شبانه روزی رضایت فرمانده معظم کل قوا را جلب کردند و ایشان نیروی انتظامی را یکی از استوانه‌های محکم نظام نام بردند و این رضایت‌مندی رهبر انقلاب بسیار ارزشمند است.

رئیس شورای قضائی استان زنجان در ادامه جلسه که معاونین دادگستری، رؤسا و دادستان‌های حوزه‌های قضائی و فرماندهان انتظامی استان نیز حضور داشتند با اشاره به اینکه ارتباط تنگاتنگ دستگاه قضائی استان و نیروی انتظامی که به تعبیری دو بال یک کبوتر هستند بیان کرد: در سایه این ارتباط اجرای سیاست‌ها و برنامه‌های مشترک شتاب مضاعف خواهد گرفت.

رئیس‌کل دادگستری استان زنجان اظهار داشت: ایجاد زیر ساخت‌های نوین الکترونیکی برای تعامل و ارتباط مؤثر میان دو مجموعه و حذف روش‌های سنتی و کاغذی امری ضروری است، البته در این حوزه دادگستری استان گام‌های بلندی در جهت استفاده از سیستم‌های الکترونیکی در همه حوزه‌ها برداشته و امیدواریم در نیروی انتظامی به‌ویژه کلانتری‌ها و پاسگاه‌ها این امر در آینده‌ی نزدیک اجرا شود و دستگاه قضائی آمادگی دارد حمایت‌های لازم را برای ایجاد سیستم‌های نوین انجام دهد.

صادقی نیارکی با بیان اینکه در حوزه جرایم مالی در استان شاهد رشد ۲۹ درصدی هستیم خاطر نشان کرد: با توجه به اهمیت موضوع و تأکیدات رهبر معظم انقلاب در خصوص مراقبت از فضای مجازی که بخشی از مأموریت مشترک دو مجموعه است اقدامات مؤثر و جدی برداریم.

در این نشست فرمانده انتظامی استان زنجان با تقدیر از حمایت‌های ارزشمند دستگاه قضائی استان از نیروی انتظامی گفت: کسب توفیقات در اکثر حوزه‌ها و اجرای دقیق برنامه‌ها در نیروی انتظامی اتفاق نیفتاد، مگر با حمایت قاطع و اثرگذار دستگاه قضائی.

سردار رحیم جهانبخش با اشاره به اینکه در ۶ ماه نخست امسال بیش از ۱۹ هزار پرونده در مراجع انتظامی استان تشکیل و به دستگاه قضائی ارسال شده است اعلام کرد: مبارزه با فساد به‌ویژه فساد مالی در نیروی انتظامی اقدامات بسیار خوبی انجام شده و در این راستا در شش ماهه نخست امسال نسبت به سال گذشته ۵ برابر افزایش داشته است

در این جلسه به‌پاس زحمات و همکاری ارزشمند نیروی انتظامی از فرماندهان حاضر با اهدا لوح تقدیر به عمل آمد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار