استاندار زنجان با گلایه از راکد ماندن فرودگاه زنجان گفت: مکان‌یابی این پروژه کلاً غلط است ولی چاره‌ای نیست که برای رونق دادن به فرودگاه باید چاره‌ای بیندیشیم.
کد خبر: ۱۰۳۰۰۱۱
تاریخ انتشار: ۰۲ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۵:۱۸ 21 February 2022

فرودگاه زنجان در جاده قدیم زنجان به اردبیل و 15 کیلومتری شمال‌غربی این شهر قرار دارد که به عنوان یک ظرفیت مهم نقش بسزایی در توسعه همه جانبه استان دارد و می‌تواند یکی از فرودگاه‌های فعال کشور از نوع داخلی باشد.

اگرچه این فرودگاه در سال 79 مورد بهره‌برداری و افتتاح قرار گرفت و آن روزها از سوی کارشناسان به‌خاطر مکان‌یابی غلط احداث این فرودگاه مورد انتقاد شدیدی قرار گرفت ولی مسئولان وقت در آن زمان اصرار داشتند که مکان‌یابی این پروژه کاملاً درست بوده و قطعاً پس از افتتاح این فرودگاه جزء پرترافیک‌ترین فرودگاه‌های کشور خواهد شد؛ البته این موضوع هیچ‌گاه رنگ واقعیت به خود نگرفت.

محسن افشارچی در خصوص برقراری پروازها از فرودگاه زنجان به خبرنگار تسنیم گفت: پتانسیلی به نام فرودگاه در استان زنجان وجود دارد که متاسفانه تا به امروز استفاده بهینه از آن نشده است.

وی افزود: از روزی که بنده به عنوان استاندار شروع به کار کرده‌ام خیلی برای این کار انرژی گذاشته‌ام تا پروازها برقرار شده و مشکل به صورت ریشه‌ای حل شود تا بتوانیم از این ظرفیت استان استفاده کنیم.

استاندار زنجان به یک راه حل کوتاه‌مدت اشاره کرد و گفت: یک سری از مشکلات فرودگاه با این راه‌حل، رفع شده است و امیدواریم بقیه مشکلات نیز حل شود.

وی تصریح کرد: هواپیماهایی که قبلاً در این فرودگاه استفاده می‌شدند پهن پیکر بودند و نیاز به سرمایه و پول داشت اما ما در نظر داریم هواپیماهایی در مقیاس کوچکتر از نوع جت 50 نفره در این فرودگاه استفاده کنیم.

افشارچی با گلایه از جانمایی غلط پروژه در 20 سال پیش گفت: برقراری پروازهای مسافری منوط به استقبال مردم خواهد بود و پرواز از این فرودگاه با هواپیماهای کوچک مقیاس می‌تواند به ثبات برسد.

استاندار زنجان با اشاره به از سرگیری پرواز زنجان - مشهد از 15 اسفند گفت: البته این راه حل اساسی نیست و ما به دنبال سرمایه‌گذار هستیم تا مثل برخی از استان‌ها هواپیمای اختصاصی برای استان خریداری کنیم و شخصاً با چند سرمایه‌گذار صحبت‌هایی در این مورد انجام شده و امیدواریم بتوانیم در سال آینده روش پایداری برای حل مسئله حمل و نقل و مسافر پیدا کنیم.

وی به تنوع مقصد اشاره کرد و گفت: در تلاش هستیم تا علاوه بر مشهد مقدس پروازهایی به کیش، ترکیه، عتبات را در برنامه کار فرودگاه قرار دهیم.

به گزارش تسنیم، با پیگیری‌های استاندار زنجان قرار است پرواز زنجان - مشهد و بالعکس از 15 اسفندماه در هفته‌ای دو نوبت برقرار شود.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار