مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان زنجان گفت: بیش از ۱۲ هزار تن گندم بذری و مازاد بر نیاز کشاورزان تا روز ۲۶ فروردین ۱۴۰۱ خریداری شده است.
کد خبر: ۱۰۳۹۶۱۶
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۸ 16 April 2022

به گزارش تابناک زنجان، ولی اله زمانی صبح شنبه در جمع خبرنگاران، از خرید تضمینی بیش از ۱۲ هزار تن گندم بذری و مازاد بر نیاز کشاورزان تا ۲۶ فروردین ماه سالجاری در استان خبر داد و گفت: این میزان گندم از طریق سیلوی های استان خریداری شده است.

وی اظهار کرد: به ازای هر کیلوگرم ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان در کمترین زمان به حساب کشاورزان واریز شده است.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی زنجان، با بیان اینکه تاکنون بیش از ۵۵۰ میلیارد ریال از بهای خرید تضمینی گندم مازاد بر نیاز کشاورزانی زنجان از طریق بانک عامل (کشاورزی) پرداخت شده است، گفت: با توجه به استقبال کشاورزان از خرید تضمینی مازاد بر نیاز گندم، سیلوهای کارخانه آرد فخر و تابان و سایر کارخانه‌ها برای ذخیره سازی و استفاده روزانه گندم خود، مجوز خرید تفاهمی گندم دریافت کرده‌اند تا کشاورزان جهت تحویل گندم خود دچار مشکل نشوند.

زمانی افزود: طبق اعلام بخشنامه وزارت جهاد کشاورزی، قیمت خرید تضمینی گندم در سال زراعی جاری از کشاورزان به ازای هر کیلوگرم گندم معمولی و دو روم به ترتیب ۱۰ هزار و ۵۰۰ تومان و ۱۰ هزار و ۹۲۰ تومان تعیین و مبلغ یک هزار تومان نیز جایزه تحویل گندم به دولت به ازای هر کیلوگرم، به مبلغ مذکور اضافه شده است.

وی تاکید کرد: کشاورزان می‌توانند با ارائه کپی کارت ملی و شماره حساب بانک کشاورزی و ثبت در سامانه پهنه بندی جهاد کشاورزی، جهت تحویل گندم مازاد بر نیاز خود به سیلوی غدیر زنجان مراجعه کنند.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان زنجان، با بیان اینکه خرید تضمینی گندم تا آخر فروردین ماه ۱۴۰۱ ادامه دارد، افزود: پیش بینی می‌شود با توجه به استقبال کشاورزان از نرخ جدید، بیش از ۲۰ هزار تن خرید تضمینی گندم باشد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار