مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان گفت: از خردادماه سال آینده پروژه های نهضت ملی مسکن در شهر زنجان به مرحله تحویل می رسد و به صورت پلکانی به متقاضیان تحویل داده می شود.
کد خبر: ۱۰۹۱۳۹۲
تاریخ انتشار: ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۹:۲۶ 07 February 2023

به گزارش تابناک زنجان به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان، اصغر اسماعیلی در در برنامه گفت‌وگوی رادیویی «دستاورد» به مناسبت ایام الله دهه فجر اظهار داشت: خوشبختانه در دومین روز از ایام الله دهه فجر کلید سه واحد مسکونی به سه خانواده دارای فرزند چهارقلو در استان تحویل داده شد. 

مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان اظهار داشت: در راستای «حمایت از تحکیم خانواده و جوانی جمعیت» و منویات مقام معظم رهبری اداره کل راه و شهرسازی استان اقدام به تحویل واحد مسکونی به خانواده‌های دارای فرزند چهار قلو کرده است. 
وی گفت: توجه به اجرای قانون جوانی جمعیت از اولویت‌های کاری اداره کل راه و شهرسازی استان است و این اداره کل نسبت به تحقق منویات مقام معظم رهبری در این زمینه تلاش جدی را دارد و برای خانواده‌هایی هم که فرزند سه قلو دارند برنامه‌ریزی لازم را دارد و بر اساس وظیفه‌ای که بر حسب قانونی بر عهده مجموعه راه و شهرسازی گذاشته شده خود را موظف به تامین مسکن خانواده‌های دارای سه فرزند و بیشتر کرده است.
اسماعیلی با بیان اینکه در دومین روز از دهه فجر تحویل واحدهای مسکونی به خانواده های چهارقلو لذت بخش ترین روز کاری بنده بود، تاکید کرد: دولت در بخشی از قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت وزارت راه و شهرسازی را مکلف کرده نسبت به خانه‌دار کردن خانواده های سه قلو، چهار قلو و بیش از سه فرزند برنامه‌ریزی لازم را داشته باشد و خوشبختانه در راستای حمایت از جوانی جمعیت برای خانواده‌های دارای سه فرزند و بیشتر این ظرفیت قانونی وجود دارد که اگر این خانواده‌ها قبل این از امتیازات دولتی مسکن استفاده کرده‌اند، دوباره می‌توانند از امتیازات لازم که در طرح نهضت ملی مسکن وجود دارد از نعمت مسکن و زمین استفاده کنند و در این خصوص اداره کل راه و شهرسازی استان نسبت به تحقق این مهم تلاش زیادی کرده است. 
وی گفت: پیرو سیاست دولت سیزدهم در بخش مسکن، شعار تولید 4 میلیون واحد مسکونی طی 4 سال در سطح کشور در دستور کار قرار گرفت و در این راستا برای تحقق این شعار، وزارت راه و شهرسازی به نسبت جمعیت هر استان ،هدف‌گذاری لازم برای تولید مسکن در استانها  را ابلاغ کرده است. 


۱۷ هزار واحد مسکونی از پروژه‌های نهضت ملی مسکن در استان تخصیص پروژه شده است 
مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان،با بیان اینکه  ابلاغی وزارت راه و شهرسازی در مورد تولید مسکن در استان زنجان ۶۸ هزار واحد مسکونی طی 4 سال است، افزود: این تعداد واحد مسکونی در بخش شهری ۴۸ هزار واحد مسکونی در قالب خودمالکی، بافت فرسوده، تعاونی‌ها و حمایتی تقسیم‌بندی شده و ۲۰ هزار واحد مسکونی هم در بخش روستایی است. 
اسماعیلی با بیان اینکه احداث تعداد ۲۷ هزار واحد مسکونی در قالب بخش حمایتی در برنامه ساخت اداره کل راه و شهرسازی استان است، بیان داشت: از این تعداد ۱۷ هزار واحد مسکونی از پروژه‌های نهضت ملی مسکن در استان تخصیص پروژه شده  که از این تعداد هم  ۱۵ هزار و ۵۰۰ واحد در شهر زنجان و مابقی در سایر شهرهای استان زنجان در حال اجرا است. 
وی متذکر شد: خوشبختانه ۱۷ هزار واحد مسکونی که در استان تخصیص پروژه شده فعال است و با وجود برودت هوا و شرایطی جوی که در استان حاکم است، با تمام قوت در حال اجراست تا در اسرع وقت پروژه ها به مردم تحویل شود. 
مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان، با بیان اینکه تا پایان سال‌جاری کارهای جزیی تعدادی از پروژه‌های نهضت ملی مسکن مانده که در حال انجام است، افزود: از خردادماه سال آینده پروژه‌های نهضت ملی مسکن در شهر زنجان به صورت پلکانی به متقاضیان تحویل داده می‌شود.

 

پیشرفت فیزیکی پروژه های نهضت ملی مسکن در استان زنجان از نُرم کشوری بالاتر است
اسماعیلی بیان اینکه زنجان جزو استان‌های پیشرو در اجرای نهضت ملی مسکن در سطح کشور است، بیان داشت: با توجه به زمان اجرای ساخت پروژه‌ها تحویل پروژه ها هم متفاوت است. 
وی میانگین پیشرفت فیزیکی پروژه های نهضت ملی مسکن در استان زنجان را بیش از ۳۵ درصد اعلام کرد و یاد آورشد: خوشبختانه پیشرفت فیزیکی پروژه‌های نهضت ملی مسکن در استان از نرم کشوری بالاتر است و شایان ذکر است تعدادی از واحدهای پروژه‌های نهضت ملی مسکن قبل از پایان سال  عملیات ساخت آنها تمام می شود ولی به خاطر ارتقای کیفیت اجرای کار، تحویل  واحدهای مسکونی از اوایل سال آینده است و تنها هدف ما ساخت مسکنی با ایمن و با کیفیت به متقاضیان است. 


برای ۱۷ هزار واحد نهضت ملی مسکن ۳۵۰ هکتار زمین تخصیص داده شده اسـت
مدیرکل راه و شهر سازی استان زنجان، با بیان اینکه برای ۱۷ هزار واحد نهضت ملی مسکن در استان ۳۵۰ هکتار زمین تخصیص داده شده اسـت، افزود: بخشی از زمین‌ها الحاق به محدوده است و همچنین برای ۹ هزار نفر متقاضی برای دو ساله دوم نهضت ملی مسکن زمین مورد نظر را در حال آماده‌سازی هستیم  و همچنین در شهر زنجان «یک هزار هکتار زمین» در حال خرید هستیم تا الحاق به محدوده در شهر زنجان اتفاق بیفتد و نیاز مسکن شهر زنجان به زمین تامین می شود و از سال آینده این زمین‌ها تخصیص داده می‌شود. 

اسماعیلی با بیان اینکه برای ساخت واحد مسکونی آورده مردم و تسهیلات بانکی حرف اول را می زند، تصریح کرد: شرایط مردم را درک می‌کنیم و خوشبختانه از ۱۷ هزار واحدی که در استان در حال اجرا است حدود ۱۵ هزار و ۵۰۰ واحد تسهیلات لازم را دریافت کردند و نخستین استان در تزریق تسهیلات به واحدهای مسکونی هستیم و مابقی پروژه‌ها هم در مرحله دریافت تسهیلات هستند. 
وی با بیان اینکه ثبت نام از متقاضیان استفاده از قانون «حمایت از خانواده و جوانی جمعیت» (خانوارهای دارای سه فرزند و بیشتر) در سامانه طرح های جامع حمایتی مسکن به آدرس «https://saman.mrud.ir» در استان زنجان فعال است، متذکر شد: در این راستا متقاضیانی که تاریخ تولد فرزند سوم یا بیشتر آنها بعد از تاریخ ۲۴ آبان ۱۴۰۰ باشد، می‌توانند با مراجعه به قسمت «ثبت نام نهضت ملی مسکن» در سامانه طرح‌های جامع حمایتی مسکن، گزینه «متقاضیان دارای سه فرزند به بالا» که بر اساس قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت فعال شده را انتخاب و سپس در بخش نوع سرپرستی، نسبت به ثبت نام اقدام کنند.
وی ابراز کرد: متقاضیانی که قبلاً فرم (ج) آنها قرمز بوده (یکبار از تسهیلات دولتی در بخش مسکن استفاده نموده اند) و همچنین دارای مالکیت شخصی می‌باشند، می توانند با ثبت نام در سامانه برای بار دوم از امکانات دولتی در این بخش استفاده کنند.
مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان افزود: متقاضیانی که طبق قانون «حمایت از خانواده و جوانی جمعیت» واجد شرایط هستند و در سامانه نهضت ملی مسکن ثبت‌نام کرده‌اند، جهت بهره‌مندی از قانون مذکور می‌توانند وارد کارتابل خود شده و در قسمت «مشاهده و پیگیری درخواست ها» اطلاعات سرپرستی خود را ویرایش کنند تا از امتیاز این قانون استفاده کنند و اداره کل راه و شهرسازی براساس ماده ۳ و ۴ قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت برنامه ریزی های لازم جهت تحقق قانون مذکور را انجام می‌دهد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :